مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» روش خوشمزه برای نگهداری ذرت

روش خوشمزه برای نگهداری ذرت

 چندین راه خوش طعم برای نگهداری ذرت وجود دارد تا بتوانید آن را در تمام طول سال بخورید.شما برای داشتن ذرت در طول سال به دو صورت پخته و خام میتوانید آن را در فریزر نگهداری کنید.

دانه ذرت را با چاقو و یا دست جدا کنید.اگر بخواهید خام آن را فریز کنید . باید بلال های سالم و بدون خرابی و کرم خوردگی باشد و بصورت جداگانه در کیسه فریزر قرار دهید.

آن را منجمد کنید

این تا حد زیادی ساده ترین و کارآمدترین راه برای حفظ برداشت ذرت شماست. این برای هر ذرت شیرینی که معمولاً بدون لپه می‌خورید کار می‌کند و می‌توانید آن را به‌صورت بلانچ یا بدون بلانچ فریز کنید.

اگر یک فریزر به اندازه کافی بزرگ دارید، می توانید آن را بصورت درسته یا کامل فریز کنید.تا می توانید بلال های زیادی را در کیسه های فریزر بریزید. هوای اضافی کیسه ها را بگیرید،درب آنها را خوب ببندید،

از طرف دیگر، اگر می‌خواهید در فضای فریزر صرفه‌جویی کنید، می‌توانید دانه های ذرت را جدا کرده و به سادگی آن را حدود 10 دقیقه بجوشانید، آنها را از آب خارج کنید و اجازه دهید تا در دمای اتاق خنک کرده و در کیسه فریزر بریزید و سپس کیسه ها را صاف فشار دهید، هوای اضافی را خارج کرده و به صورت لایه لایه فریز کنید.

ترشی ذرت درست کنید

چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

طعم ذرت شیرین ترشی کاملاً عالی است. می توانید آن را روی همبرگرها استفاده کنید، از آن به عنوان چاشنی روی کاسه های بوریتو استفاده کنید... فقط به دنبال یک دستور غذای سنتی ذرت شیرین باشید که برای شما جذاب باشد. به راحتی می توانید آن را اصلاح کنید، اما سعی کنید از افزودن سایر مواد کم اسید مانند لوبیا خودداری کنید. آنها ممکن است افزودنی های خوشمزه ای باشند، اما نگهداری طولانی مدت را بسیار دشوارتر می کنند.

من دوست دارم کمی هالاپینو چرخ کرده به ذرت خود اضافه کنم، اما اگر ترجیح می دهید طعم آن ملایم باشد، این را حذف کنید.

فریز کردن ذرت بصورت کامل

در این روش تمام پوست و کاکل ذرت را بگیرید و دسته آن را بگیرید و بعد در یک قابلمه مناسب با حجم ذرت ها آب بریزید و بگذارید تا روی حرارت بجوش بیاید و بعد ذرت ها را توی قابلمه گذاشته و میتوانید برای طعم دار شدن آن کمی شکر و نمک ه آب اضافه کنید یعنی در ازای دو قاشق غذاخوری شکر از 1/2 قاشق چایخوری نمک استفاده کنید.

سپس به مدت 45 تا 60 دقیقه بجوشانید. وقتیکه ذرت ها نرم شدند آن را توی آبکش بریزید تا آب اضافه آن خارج شود و بعد توی کیسه فریزر چیده و سپس فریز کنید.

ذرت را با نمک حفظ کنید

این یکی از قدیمی ترین روش های شناخته شده برای نگهداری مواد غذایی پس از خشک شدن است. هزاران سال است که نمک برای معالجه و ذخیره غذا برای زمستان استفاده می شود و دلیل خوبی هم دارد! مقدار نمکی که برای حفظ ذرت خود استفاده می کنید تعیین می کند که آیا ذرت تخمیر شده است یا در حالت سکون نمک قرار می گیرد.

اگر فقط از کمی نمک استفاده کنید، محصولی خواهید ساخت که طعمی شبیه کیمچی ذرت دارد. این نوع ترشی نمک محصولی را ایجاد می کند که به اندازه سبزیجاتی که با سرکه تهیه شده اند تند یا تیز نیست.

در مقابل، پخت با نمک زیاد سبزیجات را در حالت سکون قرار می دهد. نمک زیاد اساساً آب سلولی سبزیجات را با آب نمک خوش طعم جایگزین می کند. از آنجایی که نمک آنتی باکتریال است، سبزیجات پوسیده نمی شوند. البته، ممکن است لازم باشد دانه‌های ذرت را قبل از خوردن چند بار آبکشی کرده و بجوشانید، زیرا ممکن است برای اکثر زائقه ها کمی شور باشد.

برای نمک زدن ذرت، به نمک کوشر، ترشی یا کنسرو نمک همراه با شیشه های استریل شده و ذرت تازه و شسته شده نیاز دارید. مغزها را با دقت وزن کنید، زیرا به ازای هر وزن سبزی به 20 تا 25 درصد نمک نیاز دارید. این بدان معناست که اگر 1 پوند دانه ذرت دارید، از 1/4 پوند نمک برای درمان آنها استفاده خواهید کرد.

لایه‌های متناوب دانه‌های ذرت را با لایه‌هایی از نمک در داخل شیشه‌های استریل شده میسون قرار می‌دهید تا زمانی که به بالای آن برسید. سپس یک برگ کلم را روی آن قرار دهید و آن را با یک کیسه پلاستیکی پر از آب یا وزنه های پخت وزن کنید. این را برای چند هفته در دمای بین 65 درجه فارنهایت تا 72 درجه فارنهایت نگه دارید. سپس وزنه ها را بردارید، شیشه ها را ببندید و در یخچال یا انبار سرد نگهداری کنید.

ذرت را آرد کنید

به‌عنوان جایگزینی برای نگهداری کامل دانه‌ها، می‌توانید ذرت را آسیاب کنید و به‌جای آن پودر یا ذرت را آسیاب کنید. فقط قبل از آسیاب کردن، مطمئن شوید که کاملاً آب شده است. علاوه بر این، به ازای هر پوند ذرت خشکی که در حال پردازش هستید، باید 1 قاشق غذاخوری آهک ترشی اضافه کنید.

یک قابلمه غیر خورنده مانند شیشه یا سرامیک انتخاب کنید تا آبلیمو آن را سیاه نکند برای 2 پوند ذرت حدود 4 لیتر آب اضافه کنید. آب را روی حرارت زیاد می گذاریم تا دم بکشد و 2 قاشق غذاخوری لیموترش را در آن حل کنید.

ذرت خشک خود را اضافه کنید و خوب هم بزنید. پس از چند دقیقه، از یک قاشق سوراخ دار یا صافی برای جدا کردن شناورها استفاده کنید. این تکه‌های ذرت ممکن است شروع به پوسیدگی کرده باشند، و شما نمی‌خواهید که آرد شما را آلوده کنند. بقیه را حدود 5 دقیقه بجوشانید، سپس قابلمه را از روی حرارت بردارید و بگذارید ذرت 8 تا 12 ساعت خیس بخورد. این به آهک و آب اجازه می دهد تا هسته ها را تجزیه کنند.

مغزها را از صافی یا آبکش خارج کرده و با آب جاری خنک بشویید. سپس ذرت ها را هر بار به تعداد انگشتان دست به یک پارچه منتقل کنید. دانه‌های ذرت را با پارچه بمالید تا لایه‌های زرد دانه‌ها از بین بروند و فقط اندوسپرم‌های سفید داخلی باقی بمانند. پس از جدا شدن تمام پوسته ها، ذرت را بین دو حوله خشک فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود.

سپس، مغزها را با آسیاب غلات پردازش کنید یا آنها را در غذاساز قرار دهید. در این مرحله، می‌توانید بلافاصله از آن برای تهیه تورتیلا و... استفاده کنید یا می‌توانید آن را تا چند روز در یخچال نگهداری کنید. باقیمانده ها را می توان در کیسه های پلاستیکی بسته بندی کرد و منجمد کرد، اما مطمئن شوید که محتویات آن را ظرف دو تا سه هفته استفاده کنید.

دو روش مختلف برای خشک کردن دانه‌های ذرت وجود دارد: یا آن ها را آویزان کنید و اجازه دهید خشک شوند، یا دانه‌ها را جدا کرده و در دستگاه آب‌گیری قرار دهید.

من تا جایی که امکان دارد اولین مسیر را می روم، بیشتر به این دلیل که راحت ترین راه است. این مسیری است که من برای آسیاب کردن و انواع پاپ کورن، به جای ذرت شیرین طی می کنم.

برای انجام این کار، پوسته ها را به عقب بکشید و تمام ابریشم را بردارید. اگر ذرت ارگانیک است آن ابریشم را ذخیره کنید و برای استفاده دارویی جداگانه خشک کنید. یک طناب محکم در یک اتاق گرم و خشک ببندید و سپس گوشه های ذرت را در تمام طول این طناب ببندید. آنها را در اینجا آویزان کنید تا زمانی که هسته ها آنقدر شکننده شوند که با ضربه چکش خرد شوند.

همچنین می‌توانید تمام هسته‌ها را جدا کرده و روی سینی‌های آب‌گیری پخش کنید. مطمئن شوید که بین تمام هسته ها فضایی برای گردش هوای گرم وجود دارد. آبگیر را به مدت 8 تا 10 ساعت روی دمای 125 تا 130 درجه فارنهایت قرار دهید. سپس بررسی کنید که آیا هسته ها با چکش خشک شده اند یا خیر.

اگر اینطور نیست، 2 ساعت دیگر خشک کنید تا شکننده شوند. پس از خشک شدن کامل، اجازه دهید چند ساعت کاملا خنک شوند. سپس به ظروف دربسته مانند شیشه های کنسرو یا ظروف پلاستیکی با درب محکم منتقل کنید و تا یک سال نگهداری کنید.

اگر در زمان پخت به تنهایی نمک بریزید نمک باعث سفت شدن دانه های میشود ، پس باید شکر را هم اضافه کرده تا باعث نرمی دانه شود.زمان پخت 15 تا 20 دقیقه است.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده