مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش پخت نان ساندویچی سبوس دار آسان

آموزش پخت نان ساندویچی سبوس دار آسان

این نان ساندویچی سبوس دار یک نان ساندویچی کاملاً نرم و لطیف و پر از فیبر و غلات کامل است.

 زمان آماده سازی: 20 دقیقه

زمان پخت: 25 دقیقه

زمان افزایش: 1 ساعت و 20 دقیقه

کل زمان: 2 ساعت و 5 دقیقه

مواد لازم : برای 20 برش

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان

1/4 فنجان آب ولرم

1 قاشق غذاخوری مخمر خشک فعال

1 قاشق غذاخوری عسل مایع

2 فنجان شیر ولرم

2 قاشق غذاخوری روغن نباتی

1 عدد تخم مرغ

2 قاشق چایخوری نمک

4 فنجان آرد گندم کامل

2 فنجان آرد تمام منظوره

1 فنجان مخلوط چند دانه (مانندگندم ترک خورده ، چاودار و دانه های کتان)

2 قاشق غذاخوری آب

طرز تهیه :

  1. 1/4فنجان آب ولرم را به یک فنجان اندازه گیری مایع اضافه و مخمر و عسل را اضافه کنید. هم بزنید تا ترکیب شود و چند دقیقه کنار بگذارید.

2. به ظرف مخلوط کن ایستاده خود که با قلاب خمیر مجهز شده است ، یا به یک کاسه بزرگ مخلوط کن (اگر قصد تهیه نان را با دست دارید) ، شیر ، روغن ، تخم مرغ و نمک را اضافه کرده و با هم مخلوط کنید تا مخلوط شوند.

3.مخلوط مخمر را به مخلوط شیر اضافه کنید و آردها و مخلوط چند دانه را در بالا اضافه کنید (در صورت تمایل می توانید ابتدا مخلوط چند دانه را برای چند دقیقه در آب داغ خیس کنید ، اما مطمئن شوید که قبل از افزودن آن را خوب آبکش کنید.).

4. همه چیز را با هم خوب هم بزنید تا خمیر درست شود. اگر دست را درست کردید ، خمیر را روی سطح کار آردپاشی شده بچرخانید یا خمیر را در مخلوط کن ایستاده خود با اتصال قلاب خمیر ورز دهید تا خمیر صاف و یکدست شود.

5.اگر با دست درست کردید ، دستان خود را آرد زده و مراحل ورز دادن را شروع کنید. هنگام ورز دادن خمیر نان ، همیشه کار خود را با قرار دادن دست خود در زیر لبه خمیر دورتر از خود و کشیدن آن به سمت بالا و سمت خود شروع کنید. سپس ، آن را به سمت پایین و دور از خود فشار دهید ، و داخل بقیه خمیر قرار دهید. این حرکت را تکرار کنید در حالی که هر چند خمیر ورز داده شده خمیر را 90 درجه در جهت عقربه های ساعت می چرخانید. همچنین مهم است که ذرات خمیر و آردی را روی پیشخوان جمع کنید و آنها را درون خمیر نیز ورز دهید. هدف این است که در نهایت با یک توپ خمیر صاف و پلاستیکی مواجه شوید.

6. در حین ورز دادن تا حد ممکن آرد اضافی اضافه کنید اما حدود 5-10 دقیقه ورز دادن را ادامه دهید تا خمیر بسیار نرم و نرم شود. هنگام تهیه نان با دست ورز دادن یک مشکل بسیار رایج است و منجر به ایجاد نان هایی می شود که در خارج از آن سنگ سخت است ، از داخل بسیار متراکم است و به اندازه کافی در کوره ارتفاع پیدا نمی کند. تقریباً غیرممکن است که نان را هنگام ورز دادن با دست زیاد ورز دهید زیرا کار بسیار سختی است. بنابراین اگر فکر می کنید به اندازه کافی ورز داده اید ، حداقل چند دقیقه دیگر به ورز دادن ادامه دهید.

7.خمیر را به ظرف خود برگردانید ، روی آن را با بسته بندی پلاستیکی بپوشانید و بگذارید در یک مکان گرم و بدون برآمد بماند تا اندازه آن دو برابر شود (حدود 1 ساعت و 20 دقیقه باید این کار انجام شود).

8. وقتی خمیر بلند شد ، 2 قالب نان را با کره چرب کنید و کنار بگذارید.

9.دستان خود را دوباره آرد زده و خمیر را مشت کنید تا کاملاً خنک شود. خمیر را به طور مساوی به 2 قسمت تقسیم کنید و بگذارید حدود 5-10 دقیقه قبل از شکل دادن به نان ، روی پیشخود بمانند. این امر باعث سهولت در شکل دهی می شود زیرا باعث آرامش گلوتن می شود و کار با خمیر را نرمتر و راحت تر می کند.

شکل دادن به خمیرها:

1. بعد از اجازه دادن به استراحت ، خمیر را به شکل مستطیل درآورید (با انتهای کوتاه تقریباً به همان اندازه که در طرف طولانی قالب نان شما قرار دارد).

2. یک سر کوتاه را به وسط تا کنید و با انگشتان خود فشار دهید تا بسته شود.

3. انتهای کوتاه دیگر را به وسط تا کنید و با انگشتان خود فشار دهید تا بسته شود.

4.کناره ها را کمی به داخل بکشید .

5.همه چیز را برگردانید و انتهای آن را دوباره زیر آن قرار دهید . نان را در ظرف نان چرب شده قرار دهید.

ظهور و پخت دوم:

1. فر خود را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید. خمیر های شکل داده شده را در قالبهای خود در زیر یک حوله تمیز قرار دهید (من تعدادی را که فقط برای این منظور ذخیره کردم) و اجازه دهید تا 25 دقیقه خمیر حجیم شوند.

2.بعد از 15 دقیقه آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید بیش از حد حجیم نشده اند. حداقل 10 دقیقه دیگر صبر کنید تا دوباره بررسی کنید. آنها باید بزرگتر باشند اما آنقدر بزرگ نباشند که در قالب ها را سرریز کنند.

3.این افزایش دوم بسیار مهم است. اگر نان ها کامل نباشند ، متراکم و جویدنی می شوند. اگر آنها بیش از حد مقاوم شوند ، سوراخ های بزرگی دارند (به ویژه درست زیر پوسته) و به راحتی از بین می روند.

4.نان ها را در دمای 400 درجه به مدت حدود 20-25 دقیقه بپزید. از آنجا که هر اجاق گاز متفاوت است ، پس از گذشت 18 دقیقه نان ها را تماشا کنید تا از بالای آن زیاد قهوه ای نشوند.

5.نان ها را قبل از بیرون آوردن آنها روی یک قفسه خنک کننده ، حدود 5 دقیقه در قابلمه های خود بگذارید تا کاملا خنک شوند.

6.مثل همیشه ، نان ها بعد از اینکه آنها را از روی حرارت اجاق گاز خارج نکردید ، همچنان از داخل پخته می شوند ، بنابراین مهم است که تا زمانی که تقریباً کاملاً سرد نشده اند برش ندهید.

یادداشت

هر نان حدود 10 برش خوب نان ساندویچی بدست می آورید و از آنجا که این دستورالعمل 2 نان درست می کند ، در مجموع حدود 20 برش حاصل می شود. 

این نان تا 2 ماه در کیسه منجمد می شود. تا 3 روز آن را در دمای اتاق در کیسه نگه دارید. 

تغذیه

خدمت: 1 برش | کالری: 185 کیلوکالری | کربوهیدرات ها: 34 گرم | پروتئین: 6 گرم | چربی: 3 گرم | چربی اشباع شده: 2 گرم | چربی ترانس: 1 گرم | کلسترول: 11 میلی گرم | سدیم: 247 میلی گرم | پتاسیم: 166 میلی گرم | فیبر: 4 گرم | شکر: 2 گرم | ویتامین A:54 واحد بین المللی | ویتامین C: 1 میلی گرم | کلسیم: 39 میلی گرم | آهن: 2 میلی گرم

طرز نان ساندویچی سبوس دار آسان

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ در تور ایروان 1403؛ از کجاها دیدن کنیم؟ مشاهده