بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش تهیه انواع کرم ها برای دسر

آموزش تهیه انواع کرم ها برای دسر

کرم قهوه

مواد لازم برای 4 نفر

100 گرم پنیر خامه ای

350 میلی لیترخامه

 60 میلی لیترقهوه دم کرده        

 80 گرم شکر

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان

   5 عدد زرده تخم مرغ        

طرز تهیه:

مایع قهوه را با شکر در یک ماهی تابه بریزید و روی حرارت قرار داده هم زده تا بجوش بیاید و شکر حل شده و از روی حرارت بردارید.

زرده تخم مرغ را در ظرفی بریزید وروی بخار آبجوش هم بزنید.شربت قهوه را به زرده اضافه و هم بزنید تا کاملا ترکیب وغلیظ بشود.سپس از روی بخار آبجوش برداشته و کنار بگذارید تا سرد شود.

قاشق خامه را با پنیر خامه ای راهم اضافه و کاملا به آرامی در یک جهت مخلوط کنید تا صاف شده وبعد به ترکیب قهوه اضافه کنید و هم بزنید.تا ترکیب صاف و مخلوط شود.

باقی خامه را هم اضافه و ترکیب کنید.سپس در ظرفهای نشکن بریزید و در فریزر به مدت 5 ساعت قرار دهید.10 دقیقه قبل از سرو از فریزر خارج و روی آن را با خامه زده شده و پودر قهوه تزیین کنید.


کرم کاستارد

موادلازم: برای 4 نفر

500 میلی لیتر شیر

 150 گرم شکر

  50 گرم آرد ذرت یا گندم

    1 قاشق چایخوری عصاره وانیل

    6 عدد زرده تخم مرغ

طرز تهیه:

نیمی از شیر را در ظرفی بریزید و بعد وانیل را اضافه کنید.بدلیل نبودن غلاف وانیل درایران ازعصاره آن استفاده میکنید و روی بخار آبجوش قرارداده تا گرم شود.

زرده تخم مرغ را با شکر در ظرفی بریزید با همزن برقی زده تا کاملا به رنگ روش و سفت شود. سپس 1/3 از شیر کنار گذاشته شده را به زرده اضافه و کاملا زده تا ترکیب شود.

آرد را در ترکیب الک کرده و هم زده تا صاف شود. تر کیب زرده را به شیر وانیلی اضافه و روی بخار آبجوش هم زده و باقی شیر کنار گذاشته شده را هم اضافه و کاملا هم بزنید.تا کرم یکدست تا غلیظ شود

سپس درظرفی بریزید و اجازه دهید تا سرد شود.یک نایلون روی کرم بکشید و2-3 ساعت در یخچال قراردهید.

قبل از استفاده کرم را نیم ساعت قبل از یخچال خارج کنید تا به دمای اتاق برسد.این کرم برای استفاده در انواع پودینگ و کیک و دسرهای مختلف و بستنی ها به مصرف میرسد.


کرم کره ای

مواد لازم : 300 گرم کرم

 175گرم کرم کره در دمای اتاق  

 150گرم شکر

  50 میلی لیترآب

    1 بسته کوچک وانیل

   6 عدد زرده  تخم مرغ

طرز تهیه :

در یک ماهی تابه آب ، شکر را بریزید وروی حرارت کم قرارداده تا شکر ذوب شود. حرارت شربت 121 درجه سانتیگراد برسد.

زرده را با هم ترکیب کرده و شربت را اضافه و با زرده مخلوط کنید.کره را کمی زده و بعد با وانیل در مخلوط زده شده اضافه و هم بزنید. تا صاف و یکدست شود.کرم را در یخچال نگهدارید.

این کرم برای تهیه شیرینی و انواع کیک مانند کیک اسفنجی و یا دسراست، این کرم به خودی خود به عنوان یک دسر ساده هم می توانید استفاده کنید.

می توانید این کرم را با وانیل، لیمو و یا شکلات بسته به نوع سلیقه شما از این کرم استفاده کنید.


کرم سفید نعناعی

موادلازم:برای 6 تا 8 نفر

1-1/2 قاشق چایخوری عصاره نعنا

170 گرم پنیرخامه ای

170 گرم شکلات سفید

  2 قاشق غذاخوری کره بدون نمک

  1 فنجان خامه زده شده

 1 قاشق غذاخوری شربت آگاو یا شربت ساده

     نوک کارد نمک

     آب نبات نعناع خرد شده برای تزیین

طرز تهیه:

کره و شکلات سفید را در کاسه ای بریزید و روی بخار آب جوش قرار داده تا ذوب شود.پس از ذوب و مخلوط شدن از روی حرارت بردارید و کناربگذارید. خامه را در ظرفی زده تا سفت وکرکی شود.

عصاره نعناع، شربت آگاو و نمک راهم اضافه و ترکیب کنید.شکلات سفید ترکیب و سرد شده را با پنیر خامه ای را در ظرفی جداگانه زده تا صاف و یکدست شود.

بعد با خامه ترکیب شده مخلوط کرده و سپس ترکیب را در ظروف دلخواه تقسیم کنید و روی آن را با شکلات خردشده تزیین کنید.

نکته:

شربت آگاو بین 4 تا 8 برابر از شکر شیرین تر است. این محصول بصورت شربت سبک فروخته می شود. شیرین کننده آگاو به اندازه شکر، کالری و کربوهیدرات دارد. مزیت مصرف آگاو، اندیس گلایسمیک (شاخص قند خون) پایین تر می باشد.


کرم باواریا با نارگیل

  موادلازم:برای 6 دفر   

  400 گرم   شیرنارکیل

 100 گرم شکر

 400 گرم خامه

     12 گرم ورق ژلاتین

   40 گرم توت فرنگی برای تزیین

     2 عدد لیمو آب گرفته وپوست رنده شده

طرز تهیه:

ژلاتین را در یک کاسه با آب بسیار سرد قرار داده تا نرم شود.شیر را با آبلیمو ترکیب کرده و خامه را با رنده پوست لیمو مخلوط کنید.

سپس شیر را کمی گرم کرده و ژلاتین نرم شده را از آب خارج و در دست فشار داده تا آب اضافی آن خارج شود .سپس ژلانین درشیر اضافه هم زده تا درشیر حل شود.

شیر را در ظرفی بریزید و کمی که سرد شد.خامه را در 3 نوبت اضافه وهم زده تا یک دست وصاف شود.ترکیب را در یک قالب با ظرفیت 1.3 لیتر بریزید.

روی قالب را یک درپوش پلاستیکی قرارداده و در فریزر به مدت حداقل 5-6 ساعت، یا یک شب قرار دهید. پس ازخارج کردن از قالب روی باواریا را با توت فرنگی تزیین کنید.

کرم وموس لیمویی

اول موادلازم: کرم لیمویی

115 گرم شکر

226 گرم کره قطعات کوچک خرد شده

175 گرم خامه یا دنت لیمویی

   3 تخم مرغ های بزرگ

   3 زرده تخم مرغ بزرگ

   1 پوست لیمو رنده شده   

1/2 فنجان آب لیمو

     کمی نمک

طرز تهیه:

مقداری آب در یک قابلمه بریزید و روی حرارت جوش آورید.در یک کاسه تخم مرغ شکر،رنده پوست لیمو،آب لیمو و نمک را باهم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. کاسه کرم را روی قابلمه گذاشته ومرتب کرم را هم زده تا مایع غلیظ شود.

بعد از 5 دقیقه زدن مایع را کنار گذاشته و کره را به کرم اضافه کنید وزده تا صاف شود. سپس خامه را داخل ترکیب بریزید. کاملا زده وبعد روی آن یک نایلون کشیده چند ساعت در یخچال بگذارید.

دوم موادلازم : موس لیمو

1-1/2 فنجان خامه لیمویی

55 گرم شکر

1 فنجان خامه زده شده

طرز تهیه:

خامه را با شکر کاملا زده سپس1/3 از خامه را با خامه لیمو مخلوط کنید. در یخچال به مدت 7ساعت بماند.سپس در یک لیوان از موس یک قاشق ریخته و روی آن را از کرم لیمو می ریزیم . با میوه فصل تزیین کنید


کرم خانگی

مواد لازم :

1-3/4 فنجان خامه

  1/4 فنجان آب سرد

 1/2 چای خوری کرم تارتار

    1 قاشق چای خوری پودر ژلاتین

     3 قاشق غذا خوری شکر

     1 قاشق چای خوری وانیل

طرز تهیه :

آب را در تابه بریزید و پودر ژلاتین را اضافه و 2 تا 3 دقیقه گذاشته و بعد روی حرارت کم گذاشته و مرتب هم زده تا پودر حل شود و بعد کنار گذاشته تا کاملا سرد شود.

1 قاشق غذا خوری از خامه و کرم تارتار را خوب با هم ترکیب تا کاملا صاف و یک دست شود.سپس با خامه و شکر کاملا زده تا یکدست و صاف و کمی ضخیم شود. بعد به آرامی ژلاتین را هم اضافه و مرتب هم زده تا کاملا با هم ترکیب شود. وانیل را هم اضافه و با هم مخلوط کرده تا کرم ضخیم و صاف شود.

کرم موس خامه با طعم چای

مواد لازم:

150 گرم شکر

350 میلی لیتر خامه

 30 گرم چای خشک

 15 گرم پودر ژلاتین

   2 قاشق چایخوری پودر دارچین

   1عدد پوست لیمو

   8 عدد زرده تخم مرغ

   8 عدد سفیده تخم مرغ

طرز تهیه :

پودردارچین و پوست لیموو چای را با هم در ظرفی بریزید و مقداری آب جوش روی ترکیب بریزید ودرب ظرف را گذاشته، به مدت 10-15 دقیقه روی حرارت بگذارید تا دم بکشد. زرده تخم مرغ و سفیده را جدا از هم زده تا زرده کم رنگ شود،

سپس روی حرارت بخار آبجوش گذاشته وهم زده تا غلیظ شود.سفیده هم سفت و فرم دار شود. سپس چای دم کشیده را از صافی رد کرده ونیمی از آن را با پودر ژلاتین و نیمی دیگر را با شکر ترکیب کنید.

خامه را با تخم مرغ زده شده ترکیب کنید وکاملا مخلوط کرده تا صاف شود. ژلاتین را هم به ترکیب اضافه و هم بزنید. سپس در در قالب و یا لیوان ها به تساوی بریزید و به مدت 2 ساعت دریخچال قرار دهید. تا بسته وآماده سرو شود.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده