بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش کرواسان تو پر گردویی با مارمالاد

آموزش کرواسان تو پر گردویی با مارمالاد

خمیر کروسانت سنتی سرگرم کننده است ، اما فرایند زمانبر است. این چیزی است که همه باید در بعضی مواقع امتحان کنیم یک شیرینی خمیری ترد و خوشمزه که ترکیبات توی ان میتواند به سلیقه و دلخواه خودتان تغییر کند ولی در طعم ان هیچ تغییری نمیکند و در اصل خمیر این شیرینی میتواند از خمیر هزار لا هم استفاده شود ولی این نوع خمیر هم ساده و هم خیلی لطیف است و هر طور که آن را تهیه کنید فوق العاده ترد و خوش عطر است.


موادلازم : برای خمیر

320 گرم آرد همه منظوره

226 گرم کره به دمای اتاق رسیده 

227 گرم پنیر خامه ای به دمای اتاق رسیده 

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان

1/2 قاشق چایخوری عصاره وانیل

 1/8 قاشق چایخوری نمک

 1/2 پیمانه مار مالاد تمشک یا زردآلو

 25 گرم شکر

      پودر شکر یا قند با کمی پودرهل برای روی شیرینی

مواد لازم : برای توی شیرینی 

28 گرم گردو ریز خرد شده

12 گرم شکر

12 گرم شکر قهوه ای

13 گرم پودر کاکائو

 3 گرم پودر دارچین

فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت ویا 190 درجه سانتیگراد روشن کنید.

طرز تهیه :

 کره و پنیرخامه ای را در کاسه همزن برقی بریزید و با سرعت متوسط زده تا صاف شود. سپس وانیل و شکر را اضافه و خوب با هم ترکیب کرده، آرد را در دو مرحله به ترکیب اضافه کنید،قسمت اول را که با مواد ترکیب کردید ، بحدی که یک خمیر خوب ونرم بدست آید.

خمیر را از همزن خارج کرده با دست حدود 10 ثانیه ورز داده تا خمیر خوب مخلوط شود. یک روکش پلاستیکی روی خمیر بکشید و آن را به مدت 2ساعت در یخچال قرار دهید.

در یک کاسه کوچک ،گردو، شکر، شکر قهوه ای، پودرکاکائو و دارچین را مخلوط کنیدو کنار بگذارید. خمیر را 3 قسمت کنید وهر قسمت را به قطر 14سانت با وردنه بسیار نازک باز کنید. سپس 2 قاشق غذا خوری مارمالاد را روی سطح خمیر بریزید وسطح خمیر را 2/5 سانتی از لبه خمیر و از مرکز خمیرهم 5 سانت را آغشته به مربا نشود.

روی سطح آغشته به مربا از مواد مخلوط دارچینی بپاشید.سپس با یک برش برخمیررا مانند پیتزا اول به 4 قسمت برش بزنید. سپس هر یک قسمت را به 3 قسمت (دقیقا مانند یک پیتزا گرد برش می خورد) برش دهید. حالا از قسمت بالای خمیر که پهن است دو گوشه خمیر را کمی به داخل تا زده سپس به سمت مرکز دایره آن را رول کنید.

برای زیبایی شیرینی کمی خمیر را به داخل خم کنید.مانند هلال ماه، در سینی فر یک کاغذ پوستی انداخته کمی روغن اسپری کنید وشیرینی ها را توی سینی با فاصله 2/5 سانت چیده، به مدت پخت 25-30 دقیقه قرار دهید.تا روی شیرینی طلایی شده سپس پودر قند را با کمی پودرهل مخلوط شده را به روی شیرینی ها بپاشید

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده