بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش پخت دسر پنیر با مارمالاد تمشک

آموزش پخت دسر پنیر با مارمالاد تمشک

 اقسام دسر امروزه بقدری متنوع است که تعداد آنها بسیار زیاد گردیده و ما در این قسمت سعی کرده ایم که نمونه هائی از تهیه اقسام آن را که در مواقع مختلف مثل میهمانی رسمی ، میهمانی دوستانه ، میهمانی ناهار و یا شام و یا برای خانواده ها لازم است در وبلاگستان دسترس شما بگذاریم ،تا با بکار بستن آنها غذای شما مطبوعتر گردد.

موادلازم :

450 گرم خامه

120 گرم پنیرخامه ای

360 گرم تمشک

200 گرم شکر

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان

100 گرم آرد گندم

 30 گرم پودر ژلاتین

50 گرم کره

 30 گرم پودر ژلاتین

  1 زرده تخم مرغ

  2 گرم شکر وانیلی

طرز تهیه :

تمشک 360 گرم ،شکر 60 گرم،ژلاتین 30 گرم

تمشک و3 قاشق غذاخوری شکر را در قابلمه بریزید روی حرارت قرار دهید ، کمی که گرم شد، 255 لیتر آب، را روی توت بریزید و گذاشته تا آماده شود.30 گرم ژلاتین را توی قابلمه اضافه و هم بزنید.سپس مایع را از الک رد کنید،

آرد، کره، (خرد شده به تکه های کوچک)، 20 گرم از شکر،1 گرم شکر وانیلی را با هم ترکیب کرده وکره را به خورد آرد وشکر دهید.

سپس زرده تخم مرغ و1 قاشق غذاخوری آب اضافه مخلوط کنید ، خمیر را خوب ورز دهید و به شکل یک توپ گرد کرده و درفویل قراردهید و در یخچال به مدت 30 دقیقه گذاشته و خمیر را به6 قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را پهن کنید و با قالب کیک یزدی آن را قالب بزنید و روی کاغذ روغنی قرار دهید و روی خمیر برش خرده را یک برگ کاغذ قرار داده و مقداری برنج روی کاغذ بریزید.

تمام خمیر رابه همین شکل آماده کرده و بعد سینی را در فربه مدت 10 دقیقه با 200 درجه سانتیگراد یا 400 درجه فارنهایت قرار دهید.سپس کاغذ برنج را جمع کرده و چند دقیقه دیگر در فر بماند تا روی خمیر طلایی شده ولی نسوزد.

30 گرم ژلاتین را در 120 میلی لیترآب حل کنید. پنیر خامه ای، خامه ، 120 گرم شکر و 1 گرم شکر وانیلی را با هم ترکیب کنید و ژلاتین را توی ترکیب بریزید و هم بزنید. ظرف را توی ظرفی از آب جوش قرار داده و ترکیب را بزنید تا غلیظ شود.

از ترکیب 1/3 قالب های کیک یزدی را پر کنید و به مدت 15 دقیقه در یخچال قرار داده ، تا بسته شود، یک دایره کوچک از ژلاتین تمشک روی ترکیب کاسه قرار داده و روی ژله را از ترکیب پنیرخامه ای بریزید دوباره در یخچال به مدت 20 -15 دقیقه قرارداده تا بسته شود.

می توانید اینکار را چند بار انجام دهید. بسته به سلیقه شما دارد.سپس 2 تا 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا کامل بسته شود.سپس کاسه را در کمی آب جوش قرار داده وتکان دهید تا از کاسه جدا شود. در آخر روی یکی از شیرینی های آماده شده ،قرار دهید وسرو کنید.


نکات لازم برای تهیه کرم و ژله

ژلاتین برای بسته شدن کرم مصرف میشود زیادتر از حد معین باعث سفت شدن کرم و کمتر از حد معین باعث بسته نشدن کرم میشود.

 برای اینکه ژلاتین کاملا حل شود بهتر است ژلاتین را خرد کنیم و در ظرف کوچکی بریزیم و کمی آب جوش روی ژلاتین بریزیم تا ژلاتین مرطوب شود، سپس ظرف ژلاتین را روی بخار آب جوش می گذاریم تا ذرات ژلاتین کاملا حل شود و بشکل مایع در آید.

برای بسته شدن کرم ها در صورت داشتن فرصت بهتر است ظرف کرم را داخل یخچال بگذاریم تا کرم بسته شود. در صورت داشتن عجله میتوان قالب را در جای یخ گذاشت ولی بلافاصله بعد از بسته شدن کرم را باید از جای یخ خارج نمود و میتوان ظرفی را پر از یخ نمود و ظرف را داخل یخ قرار داد تا کرم یا ژله بسته شود.

تخم مرغی که در شیر جوشیده میریزیم نباید با شیر بجوشد کافی است تخم مرغ و شیر را مخلوط و بلافاصله از روی آتش برداریم.

برای اینکه کرم را در ظرف برگردانیم باید قالب را در ظرف آب گرم که زیاد داغ نباشد یک لحظه نگاهداریم ، بعد قالب را در ظرف بر گردانیم در ضورتیکه قالب مدت زیادتری در آب داغ بماند آب میشود ، آب باید بقدری باشد که داخل ظرف کرم نریزد.

برای حل کردن هر بسته ژله حاضری بطور کلی دو پیمانه آب لازم است که بهتر است یک پیمانه آب جوش و یک پیمانه آب سرد باشد. اول ژله را در آب جوش حل میکنیم بعد آب سرد را به آن اضافه مینمائیم .

برای تهیه ژله میوه در منزل ، برای هر پیمانه آب میوه دو ورق ژلاتین و مقداری شکر که مقدار شکر را در آب میوه می ریزیم و یک جوش میدهیم تا شکر حل شود آنرا از روی آتش بر میداریم و ژلاتین حل شده را با آب میوه مخلوط و سپس مصرف میکنیم .

ژلاتین حل شده نباید در شیر جوشان ریخت چون شیر میبرد بلکه باید شیر بعد از جوشیدن کمی سرد شود آنوقت ژلاتین را با آن مخلوط کرد.ظرف کرم یا ژله باید از نوع فلز باشد ظرفهای چینی یا نشکن مناسب نمیباشند.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده