بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش موس شکلات سفید با زغال اخته

آموزش موس شکلات سفید با زغال اخته

 دسر جزو مواد غذایی شیرین و اولین دسر ها آبنبات هایی بودند که از خرمای خشک و موم کندوی زنبور عسل ساخته شده بود و موس به فرانسوی: Mousse به معنای کف یا خزه است. اغلب به یک نوع دسر سرد با منشأ فرانسوی گفته می‌شود. این دسر معمولاً با هم زدن سفیده تخم مرغ و خامه و مزه دادن توسط میوه و شکلات و همچنین با بکار بردن زرده تخم مرغ و ژلاتین درست می‌شود. بر اساس مواد بکار رفته، موس شکلاتی، موس توت فرنگی، موس چای سبز، موس زردآلو و غیره نامیده می‌شود.

مواد لازم :

490 گرم زغال اخته،بدون هسته، تقسیم

 75 میلی لیتر آب

  28 گرم پودر قند

  20 گرم عسل

هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان مطلب مرتبط هر آنچه باید درباره لینوکس بدانید: مقدمه ای برای مبتدیان

    1 قاشق چای خوری آرد ذرت

    1 قاشق غذا خوری آب اضافی، برای نشاسته ذرت

    2 قاشق چای خوری آب لیمو

    1 عدد پوست رنده شده لیمو کوچک 

    2 قاشق غذا خوری شربت هلو

طرز تهیه :

زغال اخته را با آب ،پودر قند وعسل در ظرفی بریزید و روی حرارت قرار دهید، تا بجوش آمده وحدود 4 دقیقه گذاشته تا پخته شود. سپس آرد ذرت را در آب حل کرده و از صافی رد کنید و در ترکیب زغال اخته بریزید و2 دقیقه هم بزنید. آبلیمو ورنده پوست لیمو را هم اضافه کنید. از روی حرارت برداشته و شربت و یا چند قطره اسانس هلو را اضافه و هم بزنید.سپس در یخچال گذاشته تا سرد شود.


   مواد لازم : برای موس شکلات

340 گرم شکلات سفید خرد شده

590 میلی لیتر خامه زده شده

    1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

   6 گرم ورق ژلاتین

طرز تهیه :

ورق ژلاتین را به مدت 15 دقیقه درآب سرد قرار دهید. ظرفی را با یخ و آب سرد پر کرده و کنار بگذارید. شکلات را روی حرارت بخار آب جوش قرار داده ، تا ذوب شود.

ورق ژلاتین را از آب بیرون آورده و فشار دهید. تا آب اضافه گرفته شود. سپس در شکلات ذوب شده قرار داده تا حل شود. تر کیب را از روی بخار آبجوش برداشته و از صافی رد کنید.سپس اسانس وانیل را اضافه کنید و ظرف را در کاسه آب یخ قرار داده و هم زده تا سرد و غلیظ شود.

بعد خامه را زده تا صاف شود و به شکلات سرد شده اضافه و هم بزنید تا تمام ترکیب یک دست وصاف شود. سپس توی ظرف های سرو مقداری ا زغال اخته بریزید و روی آن را با موس شکلاتی پر کنید و ساعتی را در یخچال قرار داده تا بسته وسرد شود.سپس تزیین کرده و سرو کنید.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده